Dažna problema – nemalonus kvapas iš augintinio burnos ertmės
Ar žinote kodėl visa tai vyksta?
Burnos ertmėje yra daugybė bakterijų, kurios dėl užsilikusio pašaro likučių tarp dantų, dauginasi labai greitai. Besidaugindamos bakterijos išskiria fermentus, kurie sukelia ne tik nemalonų kvapą iš augintinio burnos, bet ir pažeidžia jo dantų emalį bei dantenas.
Ar verta dėl to sunerimti? Taip!
Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris yra sukeliamas bakterijų ir gali turėti lėtinę arba ūmią ligos eigą. Gingivitu sirgti gali tiek katės, tiek šunys. Uždegimas vystosi lėtai, todėl šeimininkai gali ne iš karto pastebėti atsiradusius pakitimus. Dažniausiai pastebimi pakitimai esant dantų uždegimui: dantenų paraudimas ir patinimas, sukietėjimas, nenoras ėsti kieto arba sauso pašaro, apetito dingimas, kraujuojančios augintinio dantenos, dantų šaknų atsivėrimas, kuris lydi į parodontozę.
Esant dantenų uždegimui, tarp danties ir dantenos atsiranda kišenės, kuriose pradeda kauptis dantų apnašos ir akmenys.
Kaip gydomas dantenų uždegimas?
Pirmiausia atliekama išsami augintinio snukio apžiūra, įvertinamas kietųjų ir minkštųjų apnašų kiekis. Paskiriamas profesionalus viršdanteninių ir podanteniniu apnašų valymas ultragarsiniu skaleriu ir atliekamas dantų poliravimas, kurio metu panaikinami mikro įtrūkimai emalyje, ko pasekoje dantų apnašos kaupiasi žymiai lėčiau, įvertinamos kišenės ir jų gylis atsiradęs uždegimo metu. Paskiriamas medikamentinis gydymas ir kontrolinis vizitas pas veterinarijos gydytoją.
Augintiniams turintiems dantenų uždegimą, gydymo eigoje, burnos higieną rekomenduojama atlikti kas pusę metų.