Kalėdinės grožio dienos!

Ar per ilgi augintinio nagai sukelia ligas?

Per ilgi nagai – diskomfortas ne tik žmogui, bet ir gyvūnui. Ilgi nagai lengvai traumuojami – gyvūnai gali nusilaužti nagą užsiimdami aktyvia veikla, o tai yra labai skausmingas pažeidimas. Norint pašalinti nulaužtą nagą dažnu atveju reikalinga sedacija – gyvūno apraminimas narkotinėmis medžiagomis. Vėliau reikalinga priežiūra jog gyvūnas nago nelaižytų, dažnu atveju reikia nešioti gaubtą arba bintuoti koją.

Laiku nekerpami nagai gali pradėti keisti gyvūno stovėjimo padėtį, dėl to gyvūnas gali netaisyklingai statyti koją, labiau apkraunami sąnariai. Ilgainiui gali atsirasti sąnarių skausmingumas ir išsivystyti sąnarių ligos, tokios kaip artritas. Jeigu nagai auga stipriai riesdamiesi (taip dažnai auga Mopsų, Pekinų ir kitų veislių šunims), jie gali įaugti į pačią pėdutę.

Ar augintinio pėdutės jautrios šalčiui?

Šaltuoju sezonu metas pasirūpinti augintinių pėdutėmis naudojant pėdučių vašką. Jis apsaugo nuo sniego, šalčio, pasižymi drėkinančiomis savybėmis. Pėdučių vašką galima naudoti jeigu pastebite, kad pėdutės šerpetoja, yra šiurkščios, nemalonu liesti, nes pėdutės turi būti glotnios ir švelnios.

Augintinių pėdučių odą stipriai dirgina druska ir smėliu barstomi keliai ir šaligatviai. Pėdučių vaškas sukuria apsauginę plėvelę, kuri apsaugo nuo barstomos druskos ir šalčio.

Kaip prižiūrėti augintinio kailį šaltuoju periodu?

Šaltuoju metų periodu, prasidėjus šildymo sezonui, gali paaštrėti odos problemos. Dažniausiai matoma problema žiemos periodu – kailio pleiskanojimas. Gyvūno kailis gali tapti sausas, matytis pleiskanos, gali atsirasti žaizdelių ar netgi trūkinėti oda. Žiemos periodu rekomenduojame naudoti žuvų taukus, kurie gali būti skystos formos, naudojami suduodant per burną, taip pat užlašinami specialūs lašai ant keteros drėkinti kailiui. Pleiskanojančiam kailiui rekomenduojami specialūs gydomieji šampūnai.

Jeigu pastebite augintinio odos problemas, nulūžusį ar įaugusį nagą, skausmingas pėdutes – nelaukite, kreipkitės į veterinarijos gydytoją.

Šiuo metu Veterinarijos klinikose WELLVET turime pasiūlymų:

Daugiau informacijos galite sužinoti WELLVET veterinarijos klinikų bendru numeriu +370 669 99 914.

WELLVET klinikas rasite Marijampolėje, Kėdainiuose ir Kazlų Rūdoje.

Pasiūlymas galioja iki 2022.12.18.