Rentgenas – ligų ir traumų diagnostikai

WELLVET Marijampolės ir Kėdainių veterinarinėje klinikose greitai ir tiksliai nustatyti negalavimo problemą bei parinkti tinkamiausią gydymo būdą veterinarijos klinikos gydytojams padeda rentgeninis tyrimas, atliekamas moderniu rentgeno aparatu.

Rentgeno spinduliai naudojami ne tik traumų metu patirtų sužalojimų ir kaulų lūžių būklei įvertinti, bet ir padeda diagnozuoti daugybę kitų augintinį kamuojančių problemų – nuo įvairių prarytų svetimkūnių (metalai, kaulai, žaisliukai ir kt.) iki įvairių susirgimų.

Rentgeninis tyrimas padeda tiksliau ir greičiau diagnozuoti ligas ir padeda išvengti ilgų ir sudėtingų operacijų. Ankstyva diagnostika suteikia galimybę tikslingai gydyti gyvūną, vertinamas operacijos būtinumas bei galimos komplikacijos.

Rentgeninis tyrimas gali atskleisti daug informacijos apie gyvūno sveikatą:

  • Ortopedinės rentgenogramos padeda diagnozuoti traumas (pvz., lūžiai), kaulų deformacijos ir ortopedinius sutrikimus, būdingus augintinio rūšiai ir amžiui, taip pat padeda nustatyti alkūnės ar klubo sąnario displaziją.
  • Pilvo rentgeno nuotraukos leidžia veterinarijos gydytojui įvertinti pilvo, skrandžio ir šlapimo pūslės būklę, aptikti akmenis. Tai padeda nustatyti neatitikimus, kurie gali atsirasti prieš tam tikrą būklę ar ligą. Rentgeno nuotrauka taip pat gali padėti aptikti pilvo ertmės uždegimus ir diagnozuoti nėštumą.
  • Krūtinės ląstos rentgeninis tyrimas: jo metu spinduliai nukreipiami į širdį ir plaučius, tad šis tyrimas naudojamas plaučių uždegimo ar onkologinių ligų diagnostikai.
  • Kvėpavimo takų rentgenogramos padeda identifikuoti kvėpavimo takų ligas, trachėjos deformacijas, kurios ypač būdingos mažų veislių šunims.

Paprastai atliekant rentgeninio tyrimą gyvūnas išlieka budrus ir tai gali apsunkinti tinkamai diagnozuoti jį kamuojančias ligas. Be to, atliekant rentgenogramą, tam tikros pozicijos gyvūnui gali sukelti diskomfortą, todėl sėkmingam tyrimui gali prireikti gyvūno savininko pagalbos arba taikyti anesteziją ar sedaciją.

WELLVET veterinarijos klinikoje naminių gyvūnų ligų ir traumų diagnostikai naudojamas modernus, greitai veikiantis ir galingas skaitmeninis rentgeno aparatas DRGEM VXR. Juo daromos itin ryškios ir kokybiškos rentgeno nuotraukos, net ir tada, kai gyvūnas sujuda. Po dviejų sekundžių nuotraukos jau matomos kompiuterio ekrane, todėl gydytojas iš karto gali vertinti gyvūno būklę. Programinė įranga specialiai pritaikyta iš karto analizuoti duomenis.

WELLVET klinikoje tyrimai atliekami taikant specialias schemas, kai nuotraukos parametrai (galia ir apšvitos laikas) parenkami pagal gyvūno rūšį: kačių, šunų, roplių, paukščių ir graužikų. Taip pat skirtingi parametrai parenkami ir tiriant kaulinius ar minkštuosius audinius.

Turite klausimų ar pageidaujate užsiregistruoti rentgeno tyrimui? Susisiekite su veterinarijos klinikos specialistais:

  • WELLVET Kėdainių veterinarijos klinika: +37060630807
  • WELLVET Marijampolės veterinarijos klinika: +37067692252