Veterinarinė profilaktika


Veterinarinė profilaktika

Veterinarinė profilaktika – tai visuma priemonių, kurios padeda apsaugoti gyvūną nuo infekcinių ar parazitinių ligų.

Klinikose atliekama:

  • Šunų ir kačių infekcinių ligų profilaktika – profilaktinė vakcinacija (skiepai).
  • Užsikrėtimo blusomis, erkėmis ir kitais išorės parazitais (ektoparazitais) profilaktika.
  • Šunų ir kačių profilaktinė dehelmintizacija (nukirminimas).

Profilaktinė vakcinacija yra atliekama tik kliniškai sveikiems, dehelmintizuotiems gyvūnams.

Šuniukai yra skiepijami 6-7 sav. nuo parvovirusinio  enterito. Nuo 8 sav. –  kompleksine vakcina aktyviai imunizacijai nuo šunų maro viruso, parvoviruso, 1 ir 2 tipo adenoviruso, paragripo viruso bei leptospirozės.

Nuo 12 sav. kartojama kompleksinė vakcinacija nuo ankščiau minėtų ligų bei papildomai vakcinuojama nuo pasiutligės. Tolimesnė vakcinacija yra periodiškai kartojama pagal vakcinos gamintojo nurodymus ir šalyje galiojančius įstatymus.

Kačiukai yra vakcinuojami pirmą kartą 8-9 sav. kompleksine vakcina aktyviai imunizacijai nuo kaliciviruso, 1 tipo kačių herpes viruso bei panleukopenijos viruso. Antra kartą vakcinuojama nuo 12 sav. kartojama kompleksinė vakcinacija nuo ankščiau minėtų ligų bei papildomai vakcinuojama nuo pasiutligės viruso. Tolimesnė vakcinacija yra periodiškai kartojama pagal vakcinos gamintojo nurodymus ir šalyje galiojančius įstatymus.

Profilaktinė dehelmintizacija – vaistų nuo helmintų sušėrimas. Augintinius rekomenduojama dehelmintizuoti vieną kartą per sezoną t.y. kas 3 mėn.

Ektoparazitų profilaktikai yra naudojamos įvairios priemonės: antkakliai, užlašinami tirpalai arba tabletės. Profilaktikos priemonės yra parenkamos kiekvienam gyvūnui individualiai atsižvelgiant į sveikatos būklę bei poreikius.

Dažniausiai sutinkami ektoparaztai yra erkės ir blusos. Užsikrėtimas blusomis gali sukelti alerginį dermatitą, stiprus ir negydomas užsikrėtimas blusomis gali sukelti anemiją.

Tinkama profilaktika nuo ektoparazitų apsaugo augintinį nuo erkių pernešamų ligų, tokių kaip babeziozė, anaplazmozė, erlichiozė ir boreliozė (Laimo liga).

 Wellvet veterinarijos klinikos gali pasiūlyti platų spektrą priemonių augintinių apsaugai nuo blusų, kirmėlių ar erkių. Klauskite savo veterinarijos gydytojo ir jis pasiūlys geriausią apsaugą pritaikytą Jūsų ir augintinio poreikiams.