Poliodontija – simptomai ir gydymas


Poliodontija – simptomai ir gydymas

Poliodontija – tai pieninių dantų neiškritimas suaugusiam gyvūnui. Užsilaikė pieniniai dantys skatina žandikaulio deformaciją, žandikaulio sąkandžio pakitimą, apnašų kaupimąsi.

 

Kaip pasireiškia poliodontija?

Dar embriono stadijoje augintiniui susiformuoja pieninių ir nuolatinių dantų užuomazgos. Išdygę pieniniai dantys funkcionuoja keletą pirmų mėnesių. Pirmieji nuolatiniai dantys pradeda dygti apie 4-5 mėnesį. Nuolatinio danties užuomazga augdama išskiria fermentus, kurie tirpdo pieninio danties šaknį ir raištį, taip išstumdami dantį iš jo buvimo vietos ir užleisdami vietą nuolatiniam dančiui. Kada nuolatinio danties užuomazga susiformuoja greta pieninio danties, nuolatinis dantis augdamas ištirpdo tik dalį pieninio danties šaknies, todėl matoma dvi eilės dantų.

 

Poliodontijos gydymas.

Paprastai pastebėjus poliodontiją gyvūnui yra duodami žaislai ir įvairūs kramtalai. Jei iki 7 mėnesių amžiaus pieniniai dantys vis gi neiškrenta – gali prireikti veterinarijos gydytojo pagalbos. Veterinarijos gydytojas apžiūrėjęs Jūsų augintinį ištrauks likusius pieninius dantis, paskirs tolimesnį gydymą ir patars kaip pasirūpinti sveika augintinio šypsena.