Prastos augintinio burnos higienos pasekmės


Prastos augintinio burnos higienos pasekmės

Prasta burnos higiena augintiniui gali sukelti net gyvybei pavojingus sveikatos sutrikimus, tokius kaip infekcinį endokarditą.

 

Infekcinis endokarditas – kas tai?

Infekcinis endokarditas – bakterijų sukeliamas širdies endokardo uždegimas, kurio metu labiausiai pažeidžiami kairiojo skilvelio dviburis vožtuvas ir aortos pusmėnuliniai vožtuvai. Ši liga išoriškai mažai kuo skiriasi nuo paprasčiausio karščiavimo: jos metu šuo gali būti apatiškas, mažiau ėsti ir turėti aukštesnę kūno temperatūrą. Apžiūros metu veterinarijos gydytojas ne visuomet gali aptikti šią ligą, nes tik vėlyvesnėse ligos stadijose yra pastebimi pakitimai širdyje, tokie kaip ūžesiai ir aritmijos. Neretai ši liga išlieka nepastebėta ir sukelia negrįžtamų pokyčių širdyje, kurie gali būti reikšmingi vėlesniame gyvenimo laikotarpyje. Pasitaiko atvejų, kuomet šios ligos metu sukelti pakitimai daro didelę įtaką širdies funkcijos darbui, ko eigoje gali prasidėti širdies nepakankamumas, pagalbos nesuteikus laiku, gyvūnas gali nugaišti.

 

Kaip diagnozuoti ir gydyti infekcinį endokarditą?

Siekiant diagnozuoti šią ligą, reikalinga išsami anamnezė apie gyvūną: atliekama nuodugni klinikinė apžiūra, šlapimo bei kraujo tyrimai, specialieji diagnostiniai tyrimai, tokie kaip širdies echoskopija, elektrokardiograma. Laiku nustačius patologiją, taikomas simptominis gydymas bei plataus spektro antimikrobinių vaistų terapija, nustačius bakterijas, sukėlusias uždegimą.

 

Infekcinio ekdokardito prevencija

Pastebėta, kad esant burnos ertmės patologijoms, vienos iš bakterijų, sutinkamos burnos ertmėje yra enterococcus spp. Šios bakterijos gali sukelti infekcinį endokarditą, patekdamos per pažeistą burnos gleivinę į sisteminę kraujotaką, taip numigruodamos į širdies ertmę. Tai – vienas iš šios ligos plitimo būdų, kurio galima išvengti palaikant tvarkingą burnos higieną bei apsaugant burnos gleivinę nuo pažeidimų.